Trzy litry płynów na redukcji

Witam czy ilość płynów jaką spożywam na redukcji jest prawidłowa: 1,5l wody niegazowanej, 2 szklanki kawy czarnej, 3 szklanki herbaty zielonej i szklanka herbaty czarnej bez cukru lub herbaty ziołowej? w sumie daje to około 3l płynów.

Ile ma Pani wzrostu i wagi? Jaki tryb życia? Od tego zależy ilość wody (a właściwie płynów) , którą należy wypić.
Oblicza się to następująco 1,5 litra + 15 mililitrów wody x każdy kilogram powyżej 20 kg. masy ciała. Więc jeśli waży PAni np. 60 kg to 15ml x 40 = 600ml , więc należy wypić 2100 ml.
Wchodzą w to wszystkie płyny.
Proszę pamiętać, że kawa i wszystkie haerbaty(zielona, czarna, czerwona) odwadniają.
Lepiej pić ziołowe, mozna też sok owocowy 100% rozcieńczony w połowie wodą, piwo bezalkoholowe, kompot owocowy bez cukru - wszystkie te napoje nawadniają lepiej niż sama woda. Jeśli woda mineralna to niegazowana.

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska