Bolesność podczas oddawania stolca u 48-latki

Witam,mam taki problem.Cz,esto oddaje mocz choć wcale dużo nie pije (1 kawa 2 herbaty i troche wody)nie odczuwam bólu jak sie załatwiam.Przez ostanie 2 tygodnie jem4 posiłki dziennie regularnie w tym owoce.Czy zmaiana żywieniowa może mieć wpływ na własnie taką dolegliwość?Dodam że również w nocy musze wstać żeby sie załatwiać.Biore również tabletki antykoncepcyjne

Nie wiem czy problem jest u Pani ze stolcem czy z moczem?
Strasznie mało Pani pije, do tego herbata i kawa odwadnia więc i kał może być twardy (zaparcia) i oddawanie moczu częste - można doprowadzić do infekcji dróg moczowych.
Zalecałabym picie ok. 6-8 szklanek dziennie - woda, sok (najwyżej 2 szklanki) , herbaty ziołowe (lipa, rumianek, mięta , owocowe) , kompot owocowy.
Wtedy wypróżnianie pod każdym względem będzie lepsze.