Ile muszę schudnąć i czy odżywiam się prawidłowo?

Teraz ważę 68 kg, mam 15 lat i jestem dziewczyną. Na co dzień wykonuję różne czynności, nie siedzę ciągle, codziennie wychodzę na spacer z psem. Wcześniej próbowałam schudnąć i nie jadłam słodyczy, schudłam 4 kg. W mojej rodzinie występuje otyłość. Nie byłam u lekarza, nie choruję na nic. Oto moje przykładowe menu: -8.00 śniadanie: kanapka lub płatki kukurydziane, -15.00 obiad: spagetti, -19.00 kolacja: 2 kanapki W ciągu dnia zjem czasem jakiś owoc lub warzywo. Weekend: -9.00 śniadanie: kanapka, -13.00 obiad: ziemniaki, kotlet, surówka, -18.00 kolacja: kanapki. Proszę o odpowiedź.

Witam,

nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie potrafię powiedzieć, czy masz nadwagę czy też nie. Jesteś natomiast w wieku dojrzewania i restrykcyjne diety nie będą dla Ciebie korzystne. Powodują one efekt jo-jo, niedobory żywieniowe, a także mogą zaburzyć rozwój Twojego organizmu. Trudno również powiedzieć, czy Twój jadłospis jest prawidłowy, ponieważ jest zbyt mało szczegółowy. Sama możesz określić czy Twój sposób odżywiania jest prawidłowy dzięki lekturze artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Powinnaś zacząć stosować się do zdrowych nawyków oraz aktywnie uprawiać sport. Należy ćwiczyć około 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Dodatkowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam