Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinienem schudnąć i co zrobić, aby poprawiły się moje wyniki?

Mam 27 lat, waga - 102 kg, wzrost 173 cm. Jestem fryzjerem, nie uprawiam żadnego sportu, posiłki są o różnych porach, nieregularne, czasami kebab. Mam jakiś problem z wątrobą, kiepskie wyniki ALP - fosfataza alkaiczna, wynik - 139, bilirubina calkowita w surowicy - 1,56mg/dl, ALT - aminotransferaza alaniowa - 306 U/I, AST - aminotransferaza asparaginianowa - 89 U/L, gamma glutamylo-transpeptydaza - 70,2 IU/I, przeciwciala anty hcv - nieobecne. Proszę o poradę.

27 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie!

Niestety, wyniki Pana badań wyglądają niepokojąco. Tak wysoki poziom transaminaz wątrobowych oraz podwyższona bilirubina są wykładnikiem niewydolności wątroby. Dodatkowym obciążeniem jest nadwaga. Proszę nie bagatelizować swojego stanu zdrowia i jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty - na poczatku internisty, po jego konsultacji ewentualnie do hepatologa. Należy wykonać szereg badań dodatkowych (np. usg jamy brzusznej) i znaleźć przyczynę Pana schorzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy