Jak jeść jagody goji?

Dzień dobry, chciałbym zapytać jak jeść jagody goji, żeby było smacznie i zdrowi. Ile sztuk dziennie jagód goji jest zalecane jako prawidłowa dzienna dawka? Oczywiście wiem, że ciężko tutaj mówić o dokładnych liczbach co do jednej jagody, ale tak mniej więcej chciałbym zapytać jak to wygląda. Wiem, że jagody goji są bardzo zdrowe, wiele osób zalicza je do kategorii tzw. superfoods, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zastanawiam się jednak jak jeść jagody goji, żeby z jednej strony faktycznie dobrze działały na organizm, ale z drugiej żeby też nie przesadzić :) Czy mógłbym prosić o jakieś porady w tej kwestii? I przy okazji chciałbym zapytać do jakich posiłków można dodać jagody goji, żeby nie straciły one swoich właściwości zdrowotnych i żeby dobrze smakowały :) Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie porady. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Zależne jest to od zapotrzebowania energetycznego oraz na mikroelementy i witaminy danej osoby.

Przyjmuje się, że zalecaną dawką jest ok. 40 gram jagód dziennie dla dorosłej osoby, ale dokładną dawkę będę mogła określi po poznaniu zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea