Spożywanie kaszek przez osoby dorosłe

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się spożywanie kaszek przez osoby dorosłe szkodzi zdrowiu. ze względu na koncentrację i zdrowie kręgosłupa. Mateusz

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, o jakie kaszki Pan pyta? Sprawdzałam i nie ma żadnych badań klinicznych przeprowadzonych w związku z negatywnych wpływem kaszek na koncentrację i kręgosłup. Jeśli są to kaszki z konserwantami z pewnością mają bardziej szkodliwy wpływ niż pozytywny. Pozdrawiam, Kamila Ziemann - dietetyk z Centrum Dietetycznego EFEKT

Dzień dobry,
jeśli pisze Pan o słodkich kaszkach owocowych dla dzieci, to z pewnością nie są zalecane nikomu, głównie ze względu na sporą ilość zawartego w nich cukru - a ten w nadmiarze osłabia koncentrację i zmniejsza wydajność pracy mózgu. Nadmiar cukru prowadzi także do otyłości, która osłabia stawy i kręgosłup.
Zatem - nadmiar słodkich kaszek dla dzieci szkodzi na koncentrację i kręgosłup!

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea