Ile żyją plemniki w drogach rodnych podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Witam serdecznie, chcę się dowiedzieć ile żyją plemniki przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? Ile godzin?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, chodzi Pani o długość przeżycia plemników w drogach rodnych. Przyjmuje się, że w tak dogodnych warunkach plemniki są w stanie przeżyć do 6 dni. Ze względu na stosowanie antykoncepcji hormonalnej, której jednym z mechanizmów działania jest zagęszczanie śluzu, plemniki żyją znacznie krócej.

Niestety nie jestem w stanie udzielić dokładnego wyliczenia, gdyż takich danych nie ma.

Pozdrawiam