Infekcja bacterial vaginosis w cytologii

Witam! Miałam robiona cytologie na której wyszła mi infekcja bacterial vaginosis . Pani ginekolog zapisała mi gynalgin globulki brałam 10 dni (z wtoku na srode wzielam ostatnią)i pobrala 2 wymaz z drog moczowo plciowych . Wczoraj odebrałam wyniki . Wynik był pałeczki Gram (+). Co to znaczy poniewaz wizyte mam dopiero 10lutego czy partner tez musi zastosowac jakies leczenie? Prosze o porade

Witam! Gram dodatnie pałeczki to stanowią prawidłową florę bakteryjną pochwy. Nie ma powodów do niepokoju.