Infekcja dróg rodnych w ciąży a ból brzucha i pomarańczowe plamienia

Witam, jestem obecnie w 14 tyg. ciąży. Wczoraj po południu odczułam w prawej części podbrzusza krótki kłujący ból. Ból nie był bardzo uciążliwy, trochę zakłuło i przestało. Trwało to może ze 2 sekundy. Po jakimś czasie - po godzinie, dwóch znów zakłuło. Potem znowu wieczorem i w nocy. Dziś ten sam ból pojawił się parę razy. W piątek miałam robione dokładne USG (genetyczne, w ramach programu badań prenatalnych), wszystkie parametry były w normie. Z dzieciątkiem też wszystko w porządku. Lekarz, który wykonywał to badanie, wspomniał o jakiejś przegrodzie, jednak nie rozwinął tematu, kazał to omówić z lekarzem prowadzącym ciążę. Jest to moja druga ciąża - w poprzedniej wszystko było w porządku, nic mi nie było wiadomo na temat jakiejś przegrody. Po ciąży regularnie chodziłam na kontrole do mojego ginekologa - też nie było mowy o żadnej przegrodzie. Czy to możliwe, żeby tak nagle się coś takiego utworzyło? Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o ten temat, dużo już poczytałam w Internecie na temat przegród macicy i się przeraziłam. Teraz doszły te bóle z prawej strony. Dzwoniłam do mojego ginekologa, zalecił brać No-spę. Przed chwilą z kolei zauważyłam niewielkie plamienie (jasne, lekko pomarańczowe) i bardzo się zaniepokoiłam. Bóle na razie (po No-spie) minęły. Staram się leżeć i się oszczędzać, jednak przy moim żywym czterolatku, który ma obecnie wakacje i siedzi ze mną w domu, jest to trudne do wykonania. Z moim lekarzem będę się widziała w czwartek, czyli za trzy dni, ale do tego czasu chyba zwariuję, tak bardzo sie niepokoję. Co to za ból i skąd to plamienie (na razie wystąpiło raz i od godziny nic podobnego nie zaobserwowałam)? Dodam, że ostatnio też leczyłam infekcję układu moczowego (Urosept + wit. C). Dodatkowo miałam też infekcję pochwy (Tantum Rosa, Nystatyna, Clotrimazol). Robiłam ostatnio wyniki, czekam na ich odbiór, mam nadzieję, że już się z tym uporałam. Będę wdzięczna za odpowiedź skąd mogą brać się takie bóle i plamienia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Niestety bez badania niewiele mogę tutaj powiedzieć, poza uspokojeniem Pani, że w ciąży mogą się zdarzać różne dolegliwości bólowe brzucha - związane zwykle z rozciąganiem macicy, a później z pierwszymi jej skurczami przygotowującymi do porodu. Większość z takich bóli nie oznacza niczego złego. Również pojedyncze pomarańczowe upławy o niczym nie świadczą, zwłaszcza, że niedawno przechodziła Pani infekcję dróg rodnych. Musi Pani po prostu starać się jak najwięcej odpoczywać, zażywać No-spę tak jak zalecił lekarz i czekać cierpliwie do czasu wizyty. Gdyby jednak bóle znacznie się nasiliły, lub pojawiło mocne plamienie to wtedy proszę zgłosić się wcześniej do szpitala. Ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam!