Infekcja grzybicza w 5 tygodniu ciąży

Dobry wieczór, dziś podczas wizyty lekarz potwierdził, że jestem w 5 tyg. ciąży. Przy okazji odczytał wynik cytologii, z którego wynika że mam infekcję grzybiczą. Lekarz przypisał mi nasytycynę. Ja w tym momencie nie odczuwam żadnych dolegliwości, nawet nie obserwuję upławów. Wolałabym wstrzymać się z aplikacją leku, żeby nie zaszkodzić dziecku, zwłaszcza, że nie mam dokuczliwych dolegliwości. Proszę o poradę, czy mogę tak postąpić i czy nie przyniesie to więcej szkody niż pożytku? Klaudia

Lek. Tomasz Budlewski

Ja bym proponował stosować się do zaleceń lekarza badajacego. Ewentualnie udać się do innego specjalisty ginekologa.