Infekcje u całej rodziny a podanie Klacid

Cała nasza rodzina mąż ja i 5letnie dziecko chorujemy odkąd dziecko poszło do przedszkola- 4zapalenie płuc z czego 2 obustronne, 5zapalenie uszu z czego2 obustronne, dwie szkarlatyny i wciąż kaszlemy,mamy chrypy i łapiemy anginowe zapalenia gardeł. Dziecko dodatkowo nabawiło się nerwicy i na pobieranie krwi reaguje histerią. Kończymy brać duracef. Czy jeśli wyjdzie mi Chlamydia pneumoniae Mycoplasma pneumoniae i Legionella pneumophila to spokojnie można podać wszystkim klacid bez badania córki?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej trzeba przebadać także dziecko pod tym kierunkiem, niestety infekcja u Pani nie potwierdza ani nie wyklucza infekcji u dziecka. Jeżeli tyle chorób wystąpiło u Państwa sądzę że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań odpornościowych. Proponuję udać się do lekarza immunologa klinicznego.