Infekcje dróg oddechowych - co robić, by nie wracały?

Jestem mamą 5-letniego Maćka. Od 1-go roku życia choruje na infekcje dróg oddechowych (zapalenie płuc, oskrzeli, gardła), przynajmniej raz w miesiącu. Prawie za każdym razem dostaje antybiotyk. Jest alergikiem i ma astmę. Czy są jakieś sposoby, żeby temu zapobiec?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Tak częste infekcje są objawem alarmowym wielu chorób, w tym astmy. Jeżeli astma jest źle kontrolowana to może odpowiadać za częste choroby układu oddechowego. Ze względu na brak możliwości zbadania synka i uszczegółowienia wywiadu niestety nie mogę powiedzieć nic więcej. Doradzałabym skonsultować z pneumonologiem dziecięcym, który oceni stan kliniczny dziecka i ewentualnie zaproponuje diagnostykę nawrotowych infekcji Pani dziecka.
Pozdrawiam.