Infekcje dróg rodnych a obniżenie odporności

witam, mam taki problem. cały czas borykam się z infekcjami dróg rodnych, mam anemię i zastanawiam czy to może być powodem obniżenia odporności. staram się sotsowac odpowiednią dietę, dbam i higienę intymną, ale chodzę na basen dwa razy w tygodniu. czy to pewne, ze nawracające infekcje mogą być nim spowodowane i czy muszę z niego rezygnować :( ? chciałabym znaleźć inne wyjście

Szanowna Pani!

Podaję Pani trochę mało informacji o przebiegu Pani choroby.Niemniej jednak, rzeczywiście anemia powoduje spadek odporności.Należałoby wyjaśnić dlaczego ma Pani niedokrwistość i ją wyleczyć.Dalej-nie wiem czy miała Pani robione posiewy z pochwy i kanału szyjki macicy-należałoby leczyć panią zgodnie z antybiogramem i zawsze po leczeniu pobrać ponownie posiew, sprawdzając czy infekcja na pewno została wyleczona.
Uważam , że nie musi Pani rezygnować z basenu. Proponuję,o ile stosuje Pani tampony, zawsze na czas pływania założyć sobie tampon do pochwy, a tego samego dnia kiedy była Pani na basenie, na noc dopochwowo zaaplikować sobie preparat poprawiajacy fizjologiczną flarę bakteryjna, np.Lactovaginal czy Vitagyn C.

Z poważaniem
katarzyna Lewicka