Infekcje sutka u 15-miesięcznego dziecka

Witam moja córka ma 15 miesięcy 2 miesiące temu miała infekcje sutka nie wiadomo z jakich przyczyn był czerwony i spuchnięty dostała maść ale infekcja sama znikła po około 2-3 dniach, byl to lewy sutek dzisiaj ma na prawym to samo tylko zaczerwienienie jest mniejsze, jakie moga być przyczyny tego ? Czy to cos poważnego ? Dodam ze proszek do prania i płyn do płukania ma ten sam od zawsze z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety na podsatwie samego opisu bez zobaczenia tej zmiany trudno mi powiedziec co to moze by. konieczna jest wizyta u lekrza i badanie dziecka.