Informacje na temat czyszczenia twarzy

Mianowicie ogółem mam skóre mało skłonną do wyprysków aczkolwiek mam problem z czołem i nosem najbardziej bo reszta twarzy jest bez zastrzeżen, wiadomo że czasem coś wyskoczy ale to noramalne zaraz tego nie ma, na czole mam takie gródki czyli zaskórniki i czasem wągry ale to naprawde sporadycznie na nosie z kolei mam wągry same i właśnie dlatego zdecydowałam się na czyszczenie u kosmetyczki.Sama nie dam rady doprowadić się do porzadku i potrzebuje pomocy w zwiazku z tym chciałabym się dowiedzieć od pana czy takie czyszczenie mi pomoże ? Jakie jest najlepsze? Słyszałam że z alg ,jakie są ceny i czy efekt widoczny jest już po pierwszym razie ? Ile trzeba czekać aby było już dobrze po zabiegu? Czy nie będzie gorzej niż jest, moja cera nie jest mocno wrażliwa .Za odpowiedzi dziękuje bardzo, pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym napewno są lepszym rozwiązaniem niż samodzielne próby pozbycia się zanieczyszczeń, jednak powinny być one jedynie uzupełnieniem leczenia dermatologicznego.

Choć wydaje sie Pani, iż problem jest niewielki i być może uważa Pani ,że leczenie nie jest konieczne to jednak nawet zaskórniki należy leczyć u lekarza.

Najskuteczniejsze w zwalczaniu zaskórników są retinoidy, które normalizują rogowacenie mieszkowe oraz spowalniają proces złuszczania się komórek nabłonkowych.

Jednak najlepszy preparat dobierze sam dermatolog po ocenie stanu skóry w gabinecie. Ponadto doradzi odpowiednią pielęgnacje, która jest podstawą i niezbędnym warunkiem powodzenia procesu leczniczego . Oceniwszy problemy cery wypowie się też na temat zasadności i rodzaju zabiegów kosmetycznych.

Pozdrawiam serdecznie