Insulinooporność u 22-latki

Ostatnio wykryto u mnie insulinooporność(obciążenie glukozą 75g;pomiar na czczo/po1h/po2h-krzywa cukr: 84/130/136;krzywa insulinowa: 17,4/77,5/161,1.mam zacząć brać glucophage,ale zastanawia mnie co z dietą.Ważę 78kg(wzrost 1,63m) Jak powinnam się odżywiać,chciałabym schudnąć jeśli to ma mi pomóc w ‘wyleczeniu się’. Powinnam leczyć się w poradni chorób metabolicznych(jestem pod opieką endokr.)?Czy powinnam jeść węglowodany?Jaki wpływ ma ta choroba na mój organizm?

Powinna Pani jeść częściej ale mniej (5 niewielkich posiłków na dobę). Węglowodany powinny stanowić ok 50% składu posiłków, nalezy jednak znacznie ograniczyć spożywanie tzw cukrów prostych (tj. glukoza, fruktoza) oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym (w internecie znajdzie Pani informacje na ten temat i odpowiednie tabele np. http://www.glukoza.pl/index.php/indeks-glikemiczny-tabele)
Należy pamiętać o systematycznym wysiłku fizycznym (szybki spacer, pływanie, rower itp.), który również pomoże zmniejszyć insulinooporność i schudnąć.
To wszystko po to aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 w przyszłości.
Pozdrawiam.