Interakcje w przypadku zachowania długiej przerwy

1) Czy jeśli zachowam dwunastogodzinną przerwę między zażywaniem leku zawierającego wyciąg z grejpfruta i tabletek antykoncepcyjnych, będzie istniało ryzyko wpadki? 2) Jeśli tak, to czy zażywanie tego suplementu diety tylko w okresie siedmiodniowej przerwy, również byłoby "niebezpieczne"? 3) Czy nawet dawka 5 kropli jeden raz dziennie (zalecana dawka to 10-20 dwa razy dziennie) stwarza ryzyko niechcianej ciąży? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

3 x tak. Albo suplementy diety z grejpfrutem, albo antykoncepcja.