Interpretacja badania TSH i objawy senności, opuchnięcia nóg i przyrost wagi

Pytanie dotyczy interpretacji badania TSH.Mam 29 lat i wystepuja u mnie objawy senność opuchniecie nóg oraz przyrost wagi 78 kg przy 170 cm wzrostu. Wynik TSH wynosi 2,49 czy to oznacza iż z tarczyca nie można wiązać tych objawów, tylko dlatego że wynik mieści się w normie. Proszę o odpowiedź endokrynologa, gdyż nie chcę szukać odpowiedzi na senność u neurologa skoro po przeanalizowaniu innych przypadków wynik 2,49 nie jest jednoznacznie oceniony jako dobry.

Dzień dobry,

Proszę na wszelki wypadek oznaczyć sobie stężenie FT3 i FT 4 we krwi rano na czczo. Zdarzają się sytuacje, co prawda bardzo rzadko, kiedy stężenie TSh pozostaje w normie, a wolne hormony tarczycy są obniżone. Wówczas tłumaczyłoby to Pani złe samopoczucie i wskazywało na przyczynę tarczycową. Proszę oznaczyć sobie jeszcze morfologię oraz sprawdzić funkcję wątroby (ASPAT, ALAT) i nerek (kreatynina).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz