Interpretacja opisu tomografii komputerowej kręgosłupa
Witam, w wypisie ze szpitala mam opis TK kręgosłupa bez kontrastu: CT kręgosłupa piersiowego (poziom Th1-Th12)- kifoza pogłębiona. Krążki międzykręgowe i trzony kręgów typowej wysokości. Zmiany zwyrodnieniowe blaszek granicznych trzonów kręgów pod postacią ich nierówności i przepuklin dotrzonowych. Zaostrzenia na przednich i tylnych krawędziach trzonów kręgów. Poza tym struktura kostna trzonów kręgów zachowana. Proszę o informację co powinnam dalej z tym zrobić. Lekarz nic nie zalecił.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Jeśli lekarz nic Pani nie zalecił to miał ku temu przesłanki na podstawie wyniku badania TK oraz obrazu klinicznego. Dlatego sugerowałbym trzymac się zaleceń lekarza. Jeśli ma Pani wątpliwości to może udać się Pani do lekarza neurologa lub neurochirurga aby się z nim skonsultować dodatkowo.
Pozdrawiam.