Interpretacja testu Wortha w badaniu wzroku

witam ma pytanie TEST WORTHA w badaniu wzroku na na czym polega do czego potrzebny test , jaki wynik daje zły-dobry oraz niedowidzenie jednego oka u dorosłego z nadwzrocznością jak dobrze dobrac szkła czy sie da wolgóle dobrze skorygowac wade zeby lepiej widziec w oku z niedowidzeniem zeby ono pracowało tez

Witam.
Test Wortha wykonujemy wtedy , kiedy chcemy się zorientować czy pacjent posiada widzenie stereoskopowe. Niedowidzące oko trudno jest wyrównać korekcją , ponieważ gałka oczna utraciła na zawsze zdolność dobrego widzenia .
Pozdrawiam