Interpretacja TK głowy i stan po kraniotomii prawostronnej w okolicy czołowej prawej i klipsowaniu tętniaka

Proszę o interpretację wyniku TK głowy Stan po kraniotomii prawostronnej w okolicy czołowej prawej i klipsowaniu tętniaka kompleksu ACoA. W płacie czołowym prawym blizna wielkości 30x20x50 mm.Układ komorowy nadnamiotowy miernie poszerzony,liczba Huckmanna 74 mm,komora III szerokości 12mm,bez cech aktywności.Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych prawidłowy.Z góry dziękuję

Witam i pozdrawiam, takie zmiany często widzimy po tego typu operacjach. Waże jest aby nie przeoczyć narastania wodogłowia dlatego też celowe jest kontrolne badanie obrazowe CUN po kilku miesiącach - czy komory nie uległy powiększeniu, można też wykonać EEG. A wjakim ośrodku była operacja i czy było krwawienie podpajęczynówkowe. Proszę oinfo na adres: bajko1@wp.pl