Śpiączka a wynik TK głowy
Witam,badanie TK głowy,stan po niedotlenieniu,wodogłowie,niedowład,chłopak17lat, Widoczny koniec komorowy zastawki w trzonie komory bocznej prawej,bruzdy prawej półkuli mózgu w znacznej mierze zaciśnięte,w płacie czołowym,ciemieniowym i skroniowym prawym widoczne są obszary o obniżonej gęstości-zmiany poniedokrwienne,bruzdy lewej półkuli dość szerokie,komory boczne i komora III bardziej poszerzona w porównaniu z badaniem poprzednim.Czy jest możliwość zinterpretowania wyników?Śpiączka mózgowa

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Obraz badania odpowiada stanowi klinicznemu i ma niekorzystne rokowanie. Jedynie odbarczenia wodogłowia może poprawić stan Pacjenta, jednak bez gwarancji odzyskania sprawności.