Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badań krwi u 25-latki

Witam . Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań krwi. Co może być przyczyną %neutrocytów 42,9 norma od 45-70, %limfocytów 45,8 norma od 20-45, Rozmaz mikroskopowy: granulocyty segmentowane 42 norma od 45-70, limfocyty 49 norma od 20-45, monocyty 9 norma od 1-8. Poza tym prolaktyna 1151 po 60min 5305. Tsh 4,89 norma 0,27-4,2 .Proszę o odpowiedź wizytę u lekarza rodzinnego mam dopiero za tydzień a się denerwuję..
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w przypadku interpretacji badań krwi znaczne mają również badania, które wyszły prawidłowo, bez informacji o tym, jakie dokładnie badania zostały wykonane nie można dokonać interpretacji. Podwyższone tsh może być objawem niedoczynności tarczycy. Poziom prolaktyny nie może zostać zinterpretowany bez podania jednostek wyniku. Niewielkie odchylenia w rozmazie krwi nie świadczą o chorobie, mogą być oznaką przebytej niedawno infekcji.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy