Interpretacja wyników hormonów i przybieranie na wadze

Prosze o interpretację wyników. Mam 39 i lekką niedoczynność w tej chwilii przyjmuję eutyrox 50mg i w związku z podwyższoną prolaktyną dostinex 1/4 tab na tydzień. W związku z podejrzeniami a właściwie moimi obserwacjami ciała dostałam skierowanie na zbadanie poziomu hormonu wzrostu, wynik IGF-1 wynosi 164,20. W ciagu trzech lat przytyłam 12 kg w tym sporo tkanki mięsniowej. Urosły mi stopy o jeden rozmiar i powiększyły się piersi o 2,5 rozmiaru. Czy te objawy moga mnie niepokoić? Gruczolak?

Renata GrzechociĹska

Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium. Podwyższony poziom może świadczyć o dodatkowym wydzielaniu GH- hormonu wzrostu, co występuje w gruczolaku i powoduje u osób dorosłych akromegalię. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający bafanie.