Interpretacja wyników RTG kręgosłupa szyjnego 29-latki
Proszę o interpretację wyników rtg kręgosłupa szyjnego. Kręgosłup C o zachowanej lordozie w odcinku dolnym. Odcinek górny o ustawieniu kyfotycznym. Wysokości trzonów i przestrzeni mk prawidłowe. Kręgpsłup c o ograniczonej ruchomości, bez cech niestabilności.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, w kręgosłupie szyjnym występują jedynie lekkie zmiany kyfotyczne (można by to nazwać ustawieniu w tzw. garbie) czyli w odwrotnym ustawieniu niż prawidłowa lordoza. Jednakże, zmiany te nie są bardzo zaawansowane i trzeba je zestawić z ewentualnymi objawami. Pozdrawiam.