Interpretacja wyników tomografii komputerowej

Witam. W związku z dolegliwościami rwy kulszowej zostałam skierowna na tomografię komputerową. Proszę o interpretację wyników opisu. Na poziomie L4/L5 widoczna jest płaska protrouzja jądra miażdżystego, przylegająca do obu korzeni rdzeniowych L5 i worka owodniowego. Obraz pozotałych badanych przestrzeni międzykręgowych w granicach normy. Wizytę mam za 1,5 miesiąca. Czy te zmiany są poważne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Pani badanie TK świadaczy o degeneracji krążka międzykręgowego (dysku) zlokalizowanego pomiędzy 4 a 5 kręgiem lędźwiowym. Efektem tej degeneracji jest wysunięcie struktur krążka i ucisk na korzenie nerwowe.Występujące u Pani objawy rwy kulszowej są wynikiem tego ucisku. Schorzenie to jest wskazaniem do rehabilitacji. W przypadku przewlekłego utrzymywania się dolegliwości lub powstawania niedowładów, należy rozważyć leczenie operacyjne.