interpretacja wyniku badania krwi

Witam serdecznie, mam 45 lat, od 5 miesięcy mam obfite miesiączkowanie, jestem osłabiona i teraz nie wiem, czy to z tego powodu, czy może z tego, że przyjmuje codziennie leki na depresje lękową, czy jednak złe wyniki badań (a może to anemia). Podaję wyniki: Morfologia: leukocyty 8.53, erytrocyty 4.65, hemoglobina 12.2, hematokryt 37.5, MCV 80.5, MCH 26.2, MCHC 32.6, trombocyty PLT 454, żelazo 38.9, glukoza w krwi - wynik w surowicy - 141,8. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. To dla mnie bardzo ważne. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.
45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani wyniki wskazują na niedobór żelaza, wynikający najprawdopodobniej z utraty żelaza w trakcie obfitych miesiączek. Proszę zgłosić się do ginekologa, który zaproponuje właściwe postępowanie, zabezpieczające Panią przed postępem anemii.
Ponadto uwagę zwraca nieprawidłowy wynik glukozy na czczo (zakładam, że są to badania wykonane na czczo). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci Pani z pewnością doustny test obciążenia glukozą. Pani osłabienie może wynikać z obydwu powyższych przyczyn.

Pozdrawiam