Interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa leźwiowego

Wiatam,prosze o intepretacje winiku badania RTG kręgosłupa lędźwiowego tj. Spłycona fizjologiczna lordoza.Płytkie lewostronne wygięcie w górnym odcinku kręgosłupa. Zwężone przestrzenie m-kręgowe L4-L5 i zwłaszcza L5-S1.Zaznaczona sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów L5 i S1. Po za tym rtg bez zmian. Proszę o odpowiedź,i wyjaśnienie mi czy to schorzenie jest poważne i co dalej czy bedą mi zlecane jeszcze w związku z tym jakieś inne badania? Dziękuję.

Witam,
ma Pani typowe wyniki dla niewielkich zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.
Schorzenie jest nieprawidłowością, ale nie poważnym stanem, zwyrodnienie będzie się z wiekiem pogłębiać - ale może Pani temu przeciwdziałać - ruch, aktywność fizyczna, odpowiednio dobrane ćwiczenia