Interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa leźwiowego
Wiatam,prosze o intepretacje winiku badania RTG kręgosłupa lędźwiowego tj. Spłycona fizjologiczna lordoza.Płytkie lewostronne wygięcie w górnym odcinku kręgosłupa. Zwężone przestrzenie m-kręgowe L4-L5 i zwłaszcza L5-S1.Zaznaczona sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów L5 i S1. Po za tym rtg bez zmian. Proszę o odpowiedź,i wyjaśnienie mi czy to schorzenie jest poważne i co dalej czy bedą mi zlecane jeszcze w związku z tym jakieś inne badania? Dziękuję.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam,
ma Pani typowe wyniki dla niewielkich zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.
Schorzenie jest nieprawidłowością, ale nie poważnym stanem, zwyrodnienie będzie się z wiekiem pogłębiać - ale może Pani temu przeciwdziałać - ruch, aktywność fizyczna, odpowiednio dobrane ćwiczenia