Interpretacja wyniku badania RTG odcinka szyjnego

Witam, czy mogę prosić o interpretację zdjęcia RTG? Mężczyzna 26 lat. RTG odcinka szyjnego. Co dalej z tym robić, do kogo się zgłosić? Jakie to może dawać objawy - czy napięciowe bóle głowy, zawroty głowy mogą za to odpowiadać? "Zniesienie lordozy szyjnej. Niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowych poziomy C4-C6 - mozliwość dyskopatii. Drobne osteofity krawędzi trzonów kręgów C4-C7. Wys. trzonów kręgów kręgosłupa szyjnego rtg w normie. Serdecznie dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję zgłosić się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. tak podane objawy mogą być połączone.

Nie ma w opisie zmian, które skutkują zawrotami głowy. Prawdopodobnie napięcie i zawroty mogą mieć tę samą przyczynę. Najczęściej jest to skutek braku odpowiedniego balansu ruchowego czyli relacja między aktywnością a odpoczynkiem i pracą. Proszę skontaktować się do fizjoterapeuty celem zweryfikowania przyczyny. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki