Interpretacja wyniku badania RTG odcinka szyjnego
Witam, czy mogę prosić o interpretację zdjęcia RTG? Mężczyzna 26 lat. RTG odcinka szyjnego. Co dalej z tym robić, do kogo się zgłosić? Jakie to może dawać objawy - czy napięciowe bóle głowy, zawroty głowy mogą za to odpowiadać? "Zniesienie lordozy szyjnej. Niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowych poziomy C4-C6 - mozliwość dyskopatii. Drobne osteofity krawędzi trzonów kręgów C4-C7. Wys. trzonów kręgów kręgosłupa szyjnego rtg w normie. Serdecznie dziękuję!

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
proponuję zgłosić się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. tak podane objawy mogą być połączone.
Nie ma w opisie zmian, które skutkują zawrotami głowy. Prawdopodobnie napięcie i zawroty mogą mieć tę samą przyczynę. Najczęściej jest to skutek braku odpowiedniego balansu ruchowego czyli relacja między aktywnością a odpoczynkiem i pracą. Proszę skontaktować się do fizjoterapeuty celem zweryfikowania przyczyny. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki