Interpretacja wyniku badania w kierunku zakażenia HCV

witam mam takie pytanie jestem po laparoskopowej plastyce moczowodu w klinice ECZ robilam badanie w kierunku HCV z koncem 6 tygodni wynik 0,393 PISZE NIEOBECNE metoda ELISA moje pytanie czy ten wynik jest wiarygodny podobno norma jest do 1,00 a wynik nie musi byc rowny 0 czy to prawda

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej jest to prawda. Wynik jest negatywny - nie ma powodów do niepokoju.