Interpretacja wyniku badania wzroku 7-latka

Interpretacja wyników 7 letniego dziecka: Ostrość wzroku OP 5/5, OL 5/5. Zezuje. Cover test - ujemny. Odbicie światła w rogówkach - symetryczne.

7 latek to duże dziecko. Robimy testy zezowe np Motyla, TNO. Langa itp. a nie reflexy z rogówek, chyba że nie mówi,nie rozumie poleceń.Albo zezuje, albo cover test ujemny. to się wyklucza nawzajem. Pozdrawiam. idzcie gdzies indziej.