Interpretacja wyniku biopsji tarczycy u 29-latki

Witam,odebrałam wynik biopsji tarczycy.Treść brzmi: na tle skąpego koloidu,wśród elementów morfol. krwi widoczne są bardzo liczne komórki limfoidalne, pojedyncze grupy komórek nabłonkowatych i bardzo nieliczne grupy tyreocytów. Obraz przemawia za zmianą łagodną z towarzyszącym przewlekłym zapaleniem. Chiałam zapytać jakie badania muszę jeszcze wykonać, Lekarz u którego byłam nie zdobył mojego zaufania, bazował tylko na TSH, co robić dalej, zmiana lita ma 12mm

Witam serdecznie. Zmiany guzkowe w tym momencie nie mają podejrzenia nowotworu. Są typowymi zmianami zwyrodnieniowymi gruczołu tarczowego. Takie zmiany nie wymagają leczenia operacyjnego jednak warto wykonać oznaczenie poziomu hormonów tarczycy czyli fT3 i fT4 oraz wspomnianego TSH.