Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego a wskazania do operacji

Proszę o interpretację rezonansu. -zmiany zwyrodnieniowe krążka m-kręgowego L4 L5 pod postacią dehydratacji i obniżenia wysokości -L4L5 szerokopodstawna bardziej prawostronna przepuklina krążka m-kręgowego na 6mm w kierunku zachyłku bocznego prawego z redukcją jego objętości i kompresją korzenia nerwu rdzeniowego;modelowany przedni zarys worka oponowego, ograniczona objętośc otworów m-kręgowych(bardziej prawego) L3L4 niewielkiego stopnia uwypuklenie pierścienia włókn Czy musi byc operacja?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Wskazania do operacji ustala się na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz występujących objawów i łącznej interpretacji powyższego badania. Oczywiście należy wykluczyć przeciwwskazania ogólne do zabiegu.

0

Szanowana Pani, proszę umówić się na konsultację do specjalisty z zakresu neurochirurgii. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy