Interpretacje TK wątroby

Witam. Prosze o interpretacje mojej TK. Watroba o wydluzonym lewym placie i dosyc duzym placie ogoniastym,jednorodna o nierownych obrysach,bez zmian ogniskowych. Stan po splenektomii ,w miejscu po sledzionie policykliczne zageszczenie w obszarze wielk.ok 23 na 17 mm. Wysoko siegajacy ogon trzustki,niepowiekszona,jednorodna.Nerki o typowej strukturze,bez kamicy,bez zastoju.

Nic patologicznego nie uwidoczniono w badaniu TK (taka odmiana anatomiczna w budowie wątroby). A w miejscu po śledzionie prawdopodobnie uwidoczniono loże po jej usunięciu (typowe zmiany po splenektomii). Interpretacją wyniku powinien zająć się lekarz kierujący na TK.