Interpretacje wyników z rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o interpretację wyników z rezonansu magnetycznego kregosłupa lędźwiowego: Wyrównana lordoza lędźwiowa. Na poziomie L4/L5 widoczna jest tylna płaska wypuklina krążka międzykręgowego, powodująca spłaszczenie worka oponowego bez istotnej stenozy. Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralna- prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego o szerokości 9,3 mm, znacznie uciskająca worek oponowy i prawy korzeń S1.Wymiar ap kanału kręgowego zwężony do 9,7 mm- stenoza bezwzględna.

Opisane w MRI : zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne, kregosłupa L-S.
Konieczne pełne badanie, ocena nasilenia bólu i objawów neurologicznych W ostrym bólu leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, relax, ułożenie odciążające. A potem, zależnie od stanu Pacjenta dalsza rehabilitacja, Ćweiczenia posturalne, odciążające, a potem wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe Czasem pomocny gorset, na krótko W ostateczności, zależnie od objawów bólowych i neurologicznych,, obrazu TK /MRI, bywa konieczna konsultacja Neurochirurga, a nawet leczenie operacyjne
Pozdrawiam