Dyskretne prawoboczne wygięcie kręgosłupa L, spłycenie lordozy lędżwiowej

boli mnie kręgosłup wynik Tk dyskretne prawoboczne wygięcie kręgosłupa L.Spłycenie lordozy lędżwiowej.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Niewielkie zwężenie przestrzeni L5/s1 w części tylnej.Niespojony łuk kręgu S1 wysokość trzonów zachowana.Na poziomieL4/L5szerokopodstawna wypuklinatylna pośrodkowa 3mm modelująca worek oponowy bez ucisku na korzeń wymiar ap14 mm ,L5/S1 to samo co wyżej co mogę z tym robić rechabilitacja jakieś cwiczenia ?

Opisane w TK : zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne, skolioza kregosłupa L-S.
Konieczne pełne badanie, ocena nasilenia bólu i objawów neurologicznych W ostrym bólu leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, relax, ułożenie odciążające. A potem, zależnie od stanu Pacjenta dalsza rehabilitacja, Ćweiczenia posturalne, odciążające, a potem wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe Czasem pomocny gorset, na krótko W ostateczności, zależnie od objawów bólowych i neurologicznych,, obrazu TK /MRI, bywa konieczna konsultacja Neurochirurga, a nawet leczenie operacyjne
Pozdrawiam