Jaja glisty w kale u dziecka
U 4-LET. CÓRKI PO2 MIES.BADAN W KALE SĄ JAJA GLISTY. DOSTAŁA LEK. NA ODROB.PRZEZ TRZY DNI NACZCZO BRAŁA PO TABLETCE MIJA 3-CI TYDZIEN PO ZAKON.LEKÓW A U CÓRKI NADAL NIE MA POPRAWY.BRZUCH I GŁOWA BOLI.BRAK APETYTU, BARDZO BARDZO MOCNO JEJ SIE ODBIJA JAK ZJE LUB WYPIJE.MIAŁA ROB. USG, MOCZ I KAŁ NA POSIEW.TEST NA LAMBRIE, OPRÓCZ JAJ NIC .BÓL BRZUCHA BYŁ TAK SILNY ZE BUDZIŁ W NOCY ZPŁACZEM, CO NOC OK.1W NOCY I TRWAŁ DO DWÓCH GODZ. ZDANIEM LEK. PO LEKACH MIAŁA BYC ZARAZ POPRAWA.PROSZE O POMOC

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Oczywiście leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza. Oprócz specjalnych leków farmaceutycznych znane są reakcje nietolerancji przez glisty większych ilości świeżych porów, czosnku, pestek z dyni w diecie gospodarza i w konsekwencji opuszczania jego przewodu pokarmowego wraz z kałem. Glistnica jelitowa daje wiele objawów. Osoby chore mogą odczuwać nadpobudliwość nerwową, uporczywy ból gardła, mają problemy ze snem, występują bóle brzucha i wątroby, które nie zawsze mają związek z jedzeniem, często występują też wzdęcia, zaparcia i tzw. kurczenia jelit, ssanie w brzuchu, chudnięcie, kaszel, obrzęki twarzy, zawroty głowy, niedokrwistość, duszności w spoczynku lub przy wysiłku, puste odbijanie, odbijanie goryczą, spadek aktywności oraz obniżenie zdolności do zabawy. Jeżeli objawy nadal występują koniecznie proszę zgłosić się z córką do lekarza. Być może będzie wskazanie do hospitalizacji w szpitalu.