Jajniki multicystyczne a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

po badaniu ginekologicznym lekarz określił, że moje jajniki są policystyczne, po czym stwierdził, że jednak mają budowę multicystyczną. Stwierdził, że to może być wpływ tabletek antykoncepcyjnych, i że jest to jak najbardziej normalne. Zastanawiam mnie to czy powinnam zrezygnować z antykoncepcji i wybrać się do ginekologa ponownie, w celu stwierdzenia, czy to na pewno wina wyłączne tabletek? czy jest się czym martwic?

Renata GrzechociĹska

Proszę skonsultować to z ginekologiem, który postawił taką diagnozę. Być może takie postępowanie będzie konieczne.