Jak będę wyglądać po diecie? Będą wisieć fałdy skóry?

Ważę 64 kg i mam 166 cm wzrostu. Nie jestem aż taka gruba, ale źle się czuję, patrząc w lustro. Chciałabym wyglądać szczuplej. Jeżeli schudnę, to czy będzie widać np. po udach, że kiedyś byłam grubsza? Co stanie się z tą rozciągniętą skórą?
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23, co oznacza prawidłową masę ciała. Nie musisz się odchudzać. Jeśli chcesz utrzymać prawidłową masę ciała lub stracić parę kilogramów (nie więcej niż 8 kg) powinnaś wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zacząć regularnie uprawiać sport. Dzięki temu Twoje uda i całe ciało będzie sprężyste i elastyczne, a skóra nie będzie rozciągnięta. Jeśli masa ciała będzie obniżać się powoli, a towarzyszyć temu będą ćwiczenia fizyczne nie wystąpi efekt jo-jo ani problemy z nadmiarem skóry w miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa najszybciej ulegnie redukcji.

Na początek zapoznaj się ze zdrowym odżywianiem, a pomogą Ci w tym artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Każdy rodzaj sportu będzie odpowiedni, a dodatkowo polecam ćwiczenia na uda:
1. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.

Zapoznaj się też ze stroną poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.