Zestaw ćwiczeń na zgrabne nogi i pupę

Hey ;) Mam 14 lat i mam 169 cm i 60 kg. Chciałabym schudnąć na udach, łydkach i pupie. W łydkach mam - 37,5 cm. W udach - 51,5 cm, a w pupie 98 cm. Chciałabym zrzucić parę centymetrów z każdej u góry wymienionych części ciała. Bardzo bym prosiła o jakieś ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu! Z Góry bardzo dziękuję za rady. Paulina. ;*

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych BMI Twoja masa ciała jest proporcjonalna w stosunku do wzrostu i nie musisz się odchudzać. Jeśli jednak chcesz wyszczuplić i ukształtować uda, łydki i pośladki, polecam zarówno ćwiczenia siłowe wykonywane w domu, jak i ogólnorozwojowe, np. taniec, jazda na rowerze, rolkach, jogging czy szybki marsz. Oprócz tego podam Ci kilka ćwiczeń na wymienione partie ciała:

Ćwiczenia na uda:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej - połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej - połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.

Ćwiczenia na łydki:
1. Wspinanie się na palcach - napnij mięśnie nóg i unieś jedną piętę, po wykonaniu serii powtórz ćwiczenie drugą nogą.
2. Wchodzenie po schodach lub ćwiczenie na stepperze.
3. Skakanie na skakance.

Ćwiczenia na pośladki:
1. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.

Pozdrawiam.