Jak będzie kształtował się skład procentowy masy ciała?

Witam Mam pytanie odnośnie tarczycy,mam niedoczynność dostałem hormon letrox 50 i 75 biorę na zmianę co drugi dzień , przed niedoczynnością byłem bardzo aktywny siłownia , bieganie itp w tej chwili przytyłem kilka kg i chciałbym to zrzucić aczkolwiek boje się żeby nie wpaść w nadczynność , moje wyniki TSH to 0.5 i przy takim poziomie czuje się najlepiej aczkolwiek jeśli teraz chciałbym zrzucić kilka kilo czy muszę wcześniej np 2 tygodnie przed rozpoczęciem zrzucania wagi wziąć mniejszą dawkę hormonu żeby poziom TSH wzrósł i wtedy mogę redukować, czy mogę zejść na niższą dawkę i odrazu zrzucać wagę jak to wygląda czy trzeba dać trochę czasu najpierw na wysycenie komórek mniejszym hormonem aby oscylować przy większym TSH żeby było mniejsze ryzyko zejścia poniżej 0. Również jak wygląda taka kwestia jaka jest skład masy ciała jeśli ważę 80kg i mam dużo tłuszczu to TSH będzie się różnić przy tej samej wadze ale przy małym poziomie tłuszczu i dużej masie mięśniowej, jeśli nie to czy np 80kg mam TSH 0.5 to mogę sobie nadbudować 5 kg mięśni TSH wzrośnie ale w granicy komfortu samopoczucia a potem znów zejść do 80 kg i w tym przedziale rozwijać sylwetkę ? Pozdrawiam

Dzien dobry.Poziom TSH to jedno,a zrzucanie wagi to drugie.Dla Pana optymalny jest poziom TSH 0,5-2 mU/l i dawka Euthyroxu do tego powinna być dostosowana i nie ma potrzeby jej zmieniąc w zależności od pełnowartosciowej diety redukcyjnej,która ma doprowadzić do normalizacji wagi ciała.