Zwiększona dawka Euthyroxu przy niedoczynności tarczycy a poprawa metabolizmu i zmniejszenie wagi ciała

Jakie mogą być skutki zażywania zbyt dużej ilości Euthyroxu przy niedoczynności tarczycy? Czy można zwiększyć dawkę aby przyspieszyć metabolizm i schudnąć, czy może to zaszkodzić?

Szanowna Pani,

stanowczo odradzam samodzielne manipulowanie dawki leku, szczególnie w celu obniżenia masy ciała. Jeśli chce Pani schudnąć, a hormony tarczycy są na dobrym poziomie, warto zgłosić się do dietetyka. Uzyska Pani pomoc w odnalezieniu przyczyn problemu z wagą i dzięki temu bezpiecznie pozbędzie się kłopotu.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela