Jak zaprzestać przybieraniu na wadze przy nadczynności tarczycy i chorobie Hashimoto?

Witam, Jestem obecnie w dużej nadczynności tarczycy. Choruję na hashimoto. Każdy nawet najmniejszy wysiłek kończy się waleniem serca, zadyszką i potami. Problem mój polega na tym, ze wciąż tyję. Mimo wiecznego głodu staram się jeść normalnie i tylko samodzielnie przygotowane posiłki. Co robić? Jak zatrzymać to tycie ? Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dla nadczynności tarczycy charakterystyczna jest utrata masy ciała, a nie jej wzrost. Mogła Pani tyć ze względu na nieprawidłowo dobrane dawki leków. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.

Przy nadczynności tarczycy mamy do czynienia z utratą masy ciała z tytułu przyspieszonego metabolizmu. Jaki jest obecny poziom TSH? Jeżeli jest on w normie to nie zależy od choroby - ponieważ jest Pani w stanie wyrównania. Proponuje udać się do dietetyka, aby przeanalizować Pani nawyki żywieniowe i wyprowadzić na prosta.