Jak będzie wyglądała odbudowa mojego zęba?

Dzień dobry, Noszę aparat ortodontyczny... Spadł mi zamek z jednego zęba. Wczoraj miałam wizytę... No i wiadomo, że jak spadnie zamek, to najpierw trzeba zdjąć resztki kleju z zęba, a potem od nowa przykleić nowy... Wszystko okej... Już nie raz miałam przyklejany zamek, tylko wczoraj moja pani doktor razem z klejem ZDARŁA mi cale szkliwo ;/ Aż mam wyryta całkiem sporą dziurę w zębie ;/ Oczywiście zamka nie przykleila, bo się nie trzymał na tym zdartym zębie;/ Wiem, że szkliwo się nie odbudowuje. Ząb jest teraz bardzo wrażliwy przy najdelikatniejszym dotyku (niczym musniecie piórkiem). Jak będzie wyglądała jego odbudowa? Jestem załamana, bo ortodontka popsula mi zdrowego zęba :(

Trzeba oczywiście ocenić zęba w powiększeniu w gabinecie. Naturalnego szkliwa oczywiście nic nie zastąpi ale nowoczesne materiały kompozytowe są wstanie uzupełnić ten brak i zapewnić idealną estetykę.