Jak często można podawać lek w endodoncji?

Witam jestem w trakcie leczenia kanałowego, lek podany został już trzy razy, a ząb jest tkliwy, boli przy dotyku. Dodam, że ząb zaczęłam leczyć ponad rok temu, został wtedy zatruty, ale przez poród nie kontynuowałam leczenia ("trutka" się wypłukała, miałam sporą niszę z boku zęba, ale nie bolał). W tym roku postanowiłam wrócić do leczenia, ząb znów został zatruty, tym razem od środka, nie od boku, ale po kilku dniach się złamał, trutka się wypłukała i z takim otwartym zębem chodziłam ok. 1,5 miesiąca. Później nie został już zatruty tylko wyczyszczony, otwarto kanał i rozpoczęto podawanie leku. Czy lek podaje się do skutku? Czy fakt, ze ząb był otwarty przez dłuższy czas mógł spowodować, że teraz kilka razy trzeba podawać lek? W dziąśle nie zbiera mi się ropa, ale lekarz mówi, że ząb nie jest czysty. Ile razy można powtarzać podawanie miejscowe leku? Chciałabym uniknąć leczenia farmakologicznego (karmię piersią).

Zatruwanie zęba jest starą metodą leczenia i nie powinno być już stosowane. Konieczna jest dokładna diagnostyka RTG i TK ponieważ ząb był już kilka razy zatruwany. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest leczenie wykonane pod mikroskopem w znieczuleniu na jednej wizycie. Tylko takie leczenie i odpowiednia odbudowa protetyczna zęba jest w stanie zachować zęba na długie lata.