Jak często robi się badanie cytologiczne?

Witam, czy można robić badania cytologiczne częściej niż raz w roku?czy konieczne jest zamrożenie nadżerki przy prawidłowych wynikach cytologicznych?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nadżerka nie ulega wygokeniu to wskazany jest zabieg jej usunięcia. Cytologię wykonuje się częściej niż raz na rok w przypadku niejednoznacznego lub niepokojącego wyniku.