Różnice pomiędzy badaniem cytologicznym a histopatologicznym

Jak to możliwe,że wyniki z cytologii mogą się mylić!?Otóż różnica w czasie między badaniem cytologicznym,a wymazem histopatologicznym(usunięcia polipa)miesiąc.W wynikach cytologicznych wszystko dobrze,a wynikach histopatologicznych rak płaskonabłonkowy rogowaciejący G2.Jak to możliwe!?

Badanie cytologiczne wskazuje ew. na obecność komórek nowotworowych , ale , często , bez ich szczegółowej analizy! - uszkodzenie komórek w trakcie pobrania!!! Ostateczne rozpoznanie jest postawione na podstawie badania histopatologicznego!!! zż