Rak płaskonabłonkowy, rogowaciejący

Miałam do usunięcia polipa,ginekolog wziął wymaz na badanie cytologiczne w tym czasie.Na usunięcie polipa wysłał mnie do szpitala,tam został usunięty i pobrano wycinek na badanie histopatologiczne.Po czasie poszłam znowu do ginekologa tam powiedział,że wynik cytologiczny jest bardzo dobry,następny zrobić za rok.Po miesiącu dostałam pocztą wynik wymazu histopatologicznego RAK PŁASKONABŁONKOWY ROGOWACIEJĄCY.G2.Dobra cytologia,a jest rak ,jak to możliwe?

Jak widać - możliwe!!! Wynik wymazu nie jest porównywalny z wynikiem badania wycinka,który jest znacznie bardziej miarodajny!!! zż