Jak dalej leczyć to zakażenie po kłykcinach?

Dzień dobry, 3 tygodnie temu miałem laserowo usuwane kłykciny z okolic żołędzia, rana bardzo powoli się goiła i stosowałem różne specyfiki na końcu rivanol, niestety po kilku dniach dostałem bardzo dużego zakażenia,co prawda rana zniknęła ale powstała zakażenie, byłem u dermatologa ale jakoś nie widzę poprawy od 3 dni stosuje : doustnie auqmentin, rano myje się liipkar syndr woda czekam jak wyschnie, potem microdacyn, i na dzień Tanno hermal a na noc powtarzam procedura i triserm. Czy coś mogę jezce zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro takie zalecenia dostał Pan od dermatologa, to proszę nic nie zmieniać. Czasem na efekty trzeba trochę poczekać, a minęły dopiero 3 dni. Proszę stosować się do tego co powiedział Panu lekarz, a gdyby – mimo upływu czasu - opisane leczenie nadal nie przynosiło żadnych efektów, to proszę ponownie zgłosić się do specjalisty.

Niestety na odległość ciężko jest coś poradzić, ponieważ lekarz musi zobaczyć ranę oraz ocenić jej proces gojenia.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania dotyczące kłykcin. Poniżej wklejamy linki kierujące do kilku przykładowych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuwanie-klykcin-konczystych-w-polsce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zabieg-chirurgicznego-usuwania-klykcin-konczystych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuwanie-klykcin-laserem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.