Usuwanie kłykcin laserem

Witam, mam pytanie dotyczące usuwania kłykcin. W wielu miejscach spotkałam się z informacją, że najlepszym sposobem jest laser, jednak mam wątpliwości. Rozumiem, że może być on w stanie zlikwidować powstałe objawy wirusa (kilka niewielkich wypustek na wardze sromowej), jednak przecież nie usunie go całkowicie z organizmu. Czy zatem usuwanie kłykcin laserem lub jakimkolwiek innym sposobem, ma sens? Czy nie powinno się raczej zadbać o odporność i to tutaj szukać rozwiązania problemu?

Ma Pani rację, że tego typu leczenie nie usuwa całkowicie zakażenia wirusowego. Ale nie znamy sposobu trwałego wyeliminowania wirusów HPV z organizmu. Zmiany miejscowe usuwamy ponieważ są one zakaźne, to znaczy kontakt z nimi powoduje przeniesienie zakażenia na partnera. Po usunięciu już nie. Sa leki, takiej jak Aldara czy Veregen, które wspomagają miejscowe reakcje immunologiczne i zwykle dość skutecznie usuwają zmiany. Więcej informacji znajdzie Pani na naszych stronach: www.analhpv.pl i www.melitamedical.pl